Karakteristikat dhe çmimi i Xiaomi Mi 5

Xiaomi Mi 5 është zyrtarizuar, dhe ka një dizajn të adhurueshëm. Janë disa versione të smartfonit, i cili do të lançohet në Kinë para se të përhapet në vendet e tjera të botës.

Versioni me karakteristika të larta i cili quhet Mi 5 Pro përfshin një trup prej qeramike dhe 128GB memorie të brendshme. Dy versionet e tjera përfshijnë modelet  32 dhe 64GB.

Më poshtë kemi listuar karakteristikat e Mi 5 bashkë me çmimin:

Ekrani5.15-inch FHD
CPUSnapdragon 820
GPUAdreno 530
Sistemi i Operimit
Android 6.0 Marshmallow, MIUI 7
Memoria e brendshme
32GB, 64GB, 128GB (plus kartë SD)
RAM4GB LPDDR4
Kamera16MP mbrapa me OIS, 4MP para
Sony IMX298 sensor
Bateria3,000 mAh, QC3.0
Përmasat69.2 x 144.55 x 5.12 mm
Pesha129g (with 3D glass back)
Të tjera
USB-C, 4G VoLTE, NFC, Sensor shenjash gishtash,
NgjyratBardhë, zi, ari & Rozë
Çmimi$306 (32GB), $352 (64GB), $460 (128GB)