HP prezanton lap-top’in super të hollë “Spectre”

HP ka lançuar lap-top’in e tij më të ri të quajtur “Spectre” i cili përbëhet nga një bazë alumini e cila është e trashë vetëm 10,4mm. Po aq sa një bateri AAA dhe disa fije floku më shumë se smartphone-i juaj.

Pajisja me ekran Full HD 13,3 inç dhe sistem operimi Windows 10 vjen me mundësi zgjedhje në procesorët Intel Core i5 ose i7, së bashku me autoparlantët Bang & Olufsen.

Ka një bateri hibride të ndarë në pjesë të holla dhe në gjendja për ta furnizuar Spectre-in për nëntë orë e gjysmë, ka Gorilla Glass për ta mbrojtur ekranin si deh tre porta USB-C, dy prej të cilave suportojnë Thunderbold për lidhje me monitorët.

Ju ose do ta pëlqeni shumë ose do ta urreni tej mase shkëlqimin e theksuar të bakrit dhe fashetat prej pistoni, por profili ultra-slim i Spectre-it e bën të vështirë injorimin e tyre. Është gjithashtu shumë i lehtë, vetëm 1,1Kg.

HP beson se Spectre do t’i ndihmojë të trondisin segmentin e lap-top’ëve shumë të hollë. Duke folur për Wall Stree Journal gjatë prezantimit të lap–top’it, shefi i PC-ve në HP Ron Coughlin tha “Për vite me radhë, Apple është parë si inovatori dhe drejtues i inovacionit,” por tani “është radha e HP për ta marrë stafetën.”

Çmimet do të fillojnë nga $1,170, në varësi të konfigurimit të preferuar. Ju mund të merrni një RAM deri në 8GB gjithashtu edhe një memorje 512GB SSD. Do të jetë i disponueshëm për prenotim online tek HP.com dhe BBY.com më 25 Prill. Best Buy do ta ketë atë në dyqanet e tij më 22 Maj me një çmim fillestar prej $1,250.

Galeri e HP Spectre

Si ju duket Spectre? A duket ai më i mirë se MacBook? Jepni mendimin tuaj tek komentet më poshtë.

  • 262 Posts
  • 0 Comments
Fiordi është kryeredaktor i Informatriks. Ai është i hapur për çdo sugjerim, ide apo thashethem që mund të keni.