fbpx

Asus ZenFone Zoom me 4 GB RAM pritet të lançohet së shpejti

Asus ka prezantuar disa prej telefonave ‘Zenfone’ në vitin 2015. Kompania filloi vitin duke prezantuar disa modele të Zenfone 2 gjatë CES 2015, duke përfshirë edhe modelin me 4GB RAM brenda. Telefoni vazhdon ende të jetë mjaft popullore edhe sot, por Asus ka prezantuar pajisje të tjera Zenfone të cilat kanë arritur të kapin vëmendjen e konsumatorëve. Asus ZenFone Zoom është në fakt një shembull për tu përmend. Ky telefon u prezantua nga Asus muajin e kaluar, dhe vjen me karakteristika vërtetë bindëse, dhe aftësi të mira sa i përket kamerës.

Ky telefon u prezantua në Kinë, dhe Asus e paraqiti atë edhe dje në CES 2016 në Las Vegas. E pra, sot gjbiteam.com ka disa lajme të tjera për ZenFone Zoom për të ndarë me ju. ZenFone Zoom do të jetë në dispozicion duke filluar këtë muaj në Indi, por ende nuk dihet se sa do të kushtojë. Aktualisht ka një çmim prej $ 399, kështu që mendohet se edhe në Indi të jetë pak a shumë i ngjashëm.

Asus ZenFone Zoom ka një ekran Full HD 5.5-inç (1920 x 1080) ku mbi të ndodhet Corning Gorilla Glass 4 e cila e mbron atë. Telefoni gjithashtu paketon 4GB RAM LPDDR3 dhe 64/128GB memorie të brendshme (e zgjerueshme deri në 128GB nëpërmjet një karte microSD). Ky telefon fuqizohet nga një proçesor Intel Atom Z3580 ose Atom Z3590, kjo në varësi se cilin version ju merrni. Këto dy çipe janë pak a shumë identik, i pari ka një clock deri 2.3GHz, ndërsa i dyti deri në 2.5GHz. Secila nga këto çipe vijnë me nga një GPU PowerVR G6430, dhe një bateri 3,000mAh e cila është gjithashtu pjesë e kësaj pakete, së bashku me Asus ‘BoostMaster, teknologji e karikimit të shpejtë. Një kamer 13-megapixel OIS është e pozicionuar në pjesën e pasme të telefonit, kurse një tjetër 5-megapixel në pjesën para të tij. Andriod 5.1 Lollipop vjen i pre-instaluar, sigurisht me ato ndryshime që e karakterizojn Asus.

Tani, OIS kamera 13-megapixel është ndoshta pika kryesore e shitjes së këtij telefoni. Ky aparat është i pajisur aktualisht me 3 herë zmadhim optik, dhe lenteja ofron aperture f/2.7-4.8. Gjithashtu do të gjeni Laser Autofocus ngjitur me lenten vetë, dhe e njëjta mund të thuhet dhe për blicin Real Tone. Asus ZenFone Zoom ka pëmasa 158.9 x 78.84 x 5-11.95mm dhe peshon 185 gram. Pajisja do të jetë në dispozicion në ngjyrë të zeza dhe të bardhë, dhe pritet të lançohet në fund të këtij muaji, siç e përmendëm dhe pak më lart.