Oukitel K6000 Pro sjell një bateri 6000 mAh dhe 3 GB RAM

Oukitel është një kompani tepër e vogël me bazë në Kinë. Ky prodhues smartphonesh nuk është edhe shumë i njohur, por kanë lançuar disa pajisje bindëse kohët e fundit. Oukitel është i njohur për lëshimin e smartphoneve me bateri të mëdha, dhe nëse kjo është ajo çfarë ju nevojitet, shanset janë që do të gjeni diçka që ju përgjigjet në linjën Oukitel. Kompania ka lëshuar në fakt disa pajisje me bateri të mëdha, Oukitel K4000 ka një bateri 4,000 mAh, Oukitel K6000 një bateri 6,000mAh, ndërsa Oukitel K10000 sjell një bateri 10,000mAh.

Kohët e fundit kompania ka prezantuar Oukitel K4000 Pro, një pajisje e cila është mjaft e ngjashme me binjakun e tij Oukitel K6000 Pro i cili sapo është prezantuar. Oukitel K6000 Pro është një smartfon më i fuqishëm në krahasim me paraardhësit e tij, ka një çip më të fuqishëm dhe më shumë RAM. Kompania ka konfirmuar karakteristikat e kësaj pajisje, dhe ka ndarë disa imazhe të këtij telefoni. Oukitel K6000 Pro fuqizohet nga një proçesor MediaTek MT6753 64-bit octa-core, paketon 3GB RAM, dhe 32GB memorie të brendshme. Kamera kryesore 13-megaipxel është e vendosur në pjesën e pasme të kësaj pajisje, kurse tjetra 5-megapixel është e vendosur në pjesën para. Pajisja sjell një ekran 1080p 5,5-inch (1920 x 1080), dhe do të ofrojë lidhje 4G LTE. Ky smartfon gjithashtu ka një skaner gjurmësh gishtash poshtë kamerës në pjesën e pasme, dhe një bateri 6,000mAh të njëjtë me Oukitel K6000. Në krye të gjithë kësaj, vlen të përmendet se pajisja është e përbërë nga metali, dhe në fakt është mjaft e fortë. Oukitel K6000 është vlerësuar si një pajisje që mund të përdoret si një çekiç, dhe ka shumë ngjashmëri me binjakun e tij në këtë aspekt.

Meqë po flasim për ndërtimin, Oukitel K6000 Pro vjen me tre butona poshtë ekranit, menu, home dhe back, respektivisht. Të dy butonat e fikjes/kyqjes dhe ato të volumit janë të vendosur në anën e djathtë, dhe dual-LED flash është në dispozicion ngjitur me kamerën e pasme. Android 6.0 Marshmallow vjen i para-instaluar me disa shtesa nga Oukitel, si dhe dy vende për kartë SIM. Oukitel K6000 Pro do të fillojë shitjet nga mesi i Prillit, në rast se ju jeni të interesuar.