fbpx

Po ju paraqesim me më të mirat e Play Store për vitin 2016

Dhe mesa duket, erdhi dhe dhjetori… çmenduri, apo jo?! Meqënëse edhe 2016-ta po i mbyll dritaret e veta, ne ndërkohë po i hedhim dhe një sy të fundit vitit që lamë pas dhe me këtë gjë e kemi fjalën për lojrat dhe aplikacionet e Google Play Store që na kanë rënë më shumë në sy.

Për të na ndihmuar në përzgjedhjen tonë, Google lëshoi listën e vet të “Më të mirat të 2016-s” më aplikacione dhe lojra. Dhe sigurisht që nuk do ishte surprizë që Pokemon GO e Nintendos kryeson listën, përsa i përket lojrave, edhe pse në fakt, konkurrenca ka qenë shumë e egër por dhe se Pokemon GO në fillim ka qenë i disponueshëm në shumë pak shtete.

Mëposhtë do shihni listën globale me pesëshen më të mirë rreth lojrave dhe aplikacioneve.

Lojrat dhe aplikacionet më në trend të vitit 2016 në Google Play Store.
Aplikacionet më në trend për 2016-n:
1- Face Changer 2
2- Lumyer – Photo & Selfie Editor
3- Castbox – Podcast Radio Music
4- Emoji Keyboard Pro
5- MSQRD
Lojrat më në trend për 2016-n:
1- Pokemon GO
2- Clash Royale
3- Traffic Rider
4- Slither.io
5- Dream League Soccer

Ja pra, këto ishin lojrat dhe aplikacionet më të mira të Google Play Store për vitin 2016. Keni ndonjë aplikacion apo lojë që mendoni se duhet të jetë në listë? Përmendeni mëposhtë tek komentet…