fbpx

Karakteristikat e iPad Pro 9.7 inch

Apple ka prezantuar 9.7-inch iPad Pro, i cili paketon gjithë fuqinë e modelit 12.9-inch por në një madhësi më të vogël, pra në një paketë më portabël. Fuqizohet nga një proçesor A9X, dhe vjen me memorie të brendshme duke filluar nga 32, 128, ose 256GB.

Sistemi i operimitiOS 9
Madhësia e ekranit24.638 cm
Rezolucioni i ekranit2048×1536 @ 264ppi
Lloji i ekranitLED Multi-Touch
ProçesoriA9X me arkiktekturë 64‑bit
Hapësira e brendshme32GB / 128GB / 256GB
Versioni Cellular (me SIM)32GB / 128GB / 256GB
Kamera para5-megapiksel, aperturë ƒ/2.2, video regjistrim 720p HD, Auto HDR
Kamera mbrapa12-megapiksel iSight, Live Photos, Autofocus me Focus Pixels, blic True Tone, Panorama, Auto HDR,  aperturë ƒ/2.2, lente me pesë-element, lente kristali Safir, stabilizim automatik të imazhit
BluetoothBluetooth 4.2
Wi-FiWi‑Fi (802.11a/​b/​g/​n/​ac); me kanal të dyfishtë (2.4GHz dhe 5GHz); HT80 me MIMO
GPSKompas Digjital, iBeacon
SensorëtTouch ID, Akselerometër, Barometër, sensor dritë ambienti
Touch IDÇ’bllokim të iPad, siguron të dhënat personale në aplikacione, Mund të bëj blerje nga iTunes Store, App Store, dhe iBooks Store
Gjatësia23.876 cm
Gjerësia16.764 cm
Trashësia6 milimetër
Pesha435 gram
Bateria27.5 vat‐orë, 10 orë kur e përdorni për në ueb (9 orë në LTE)
Çmimi32GB $599 / 128GB $749 / 256GB $ 899
32GB LTE $729 / 128GB LTE $879 / 256GB LTE $1,029