fbpx

Zbulohen madhësitë e ekraneve për dy telefonat Galaxy S7

Samsung me sa duket do të provoj diçka të re me Galaxy S7. Një thashethem i freskët nga Korea pretendon se telefoni flagship do të vijë në dy madhësi të ndryshme.

Sipas ETNews, Galaxy S7 i vogël do të ketë një ekran 5.2 inç, ndërsa Galaxy S7 Edge do të ketë një ekran 5.5-inch të lakuar. Samsung thuhet se brenda u referohet dy pajisjeve si HERO1 dhe HERO2. Zhvillimi tek të dy modelet do jetë i plotësuar deri në Janar, me prodhim në masë nisur në muajin Shkurt.

Raporti shton se Samsung planifikon për të transportuar rreth 5 milionë njësi si fillim. Kompania pret që Galaxy S7 normal, të jetë një sukses i madh. 5.2-inch pritet të nxjerr afërsisht 3,3 milionë pajisje. Njësitë e mbetura do të mbulojnë Galaxy e madh S7 Edge.

Nuk është hera e parë që ne kemi dëgjuar se Galaxy S7 mund të vijë në madhësi të ndryshme, por tani e dimë saktësisht se sa i madh do jetë çdo model. ETNews madje ofron edhe atë se si do duket manuali i përdoruesit të telefonit, duke konfirmuar opsionet 5.2 dhe 5.5-inch.

Imazhi gjithashtu zbulon edhe disa specifika harduerike. E cila përfshin një port USB-C, së bashku me një procesor Snapdragon 820 ose Samsung Exynos 8890. Jemi në pritje dhe të një përmirësimi të kameras.