Meizu M3S është një smartphone $106 octa-core me një skaner shenjash gishtash

Vetëm disa muaj pas lançimit të smartphone-it $92 me një proçesor 64-bit octa-core dhe një ekran HD 5 inç, prodhuesi i smartphone-ve Kinez, Meizu, ka zbuluar një model pak më të mirë me çmim pak më të lartë.

Meizu M3S i ri ngjason shumë me Meizu M3, por modeli i përditësuar ka një skaner shenjash gishtash dhe një bateri më të madhe.

meizu m3S_fingerprintTelefoni përmban një shasi metalike dhe vjen në ngjyrat ari, argjendi, gri, dhe rozë. Çmimet pritet të fillojnë nga 699 juan ($106) për modelin me 2GB RAM dhe 16GB hapësirë. Kurse modeli me 3GB RAM dhe 32GB hapësirë pritet të shitet për 899 juan ($136).

Çdo model ka një ekran 5 inç, 1280 x 720, një proçesor ARM octa-core MediaTek MT6750 Cortex-A53, GPU Mali-T860, një kamer mbrapa 13MP, kamer para 5MP, 802.11b / g / n WiFi, Bluetooth 4.0, mbështetje 4G LTE, dhe një bateri 3,020 mAh.

Meizu M3S vjen me Android 5.1 Lollipop, ku sipër saj do shihni ndërfaqen e Flyme OS të Meizu-së.

Pajisja ka dy vende karte nano SIM, edhe pse ju mund të përdorni njërën për kartë microSD.

Ashtu si shumica e smartphone-ve Meizu, M3S do të jetë në dispozicion fillimisht vetëm në Kinë, megjithëse nuk përjashtohet mundësia që në të ardhmen, smartphone-i të gjej rrugën e tij dhe në tregjet e tjera.