BLU Energy XL, smartphone që ju ofron 3 ditë bateri për $299

BLU ka lançuar smartphone-in e tij të fundit Android, Energy XL. Pajisja 6-inch përfshin një bateri 5000mAh që Blu pretendon se do të zgjasë deri në 3 ditë përdorim standard. Pajisja është në dispozicion në Amazon për $ 299.

Blu shprehet se Energy XL ka një procesor MediaTek 6753 octa-core sinkronizuar në 1.3 GHz. Aktualisht vjen me Android 5.1 Lollipop, por pritet të merrni një përditësim në Android 6.0 Marshmallow para fundit të vitit 2016. Ekrani ka një rezolucion 1080×1920. Në brendësi, sjell 3GB RAM dhe 64GB hapësirë, së bashku me një kamer mbrapa 13 megapixel dhe një tjetër para 5MP.

BLU Energy XL vjen i ç’bllokuar, por fatkeqsisht do mund të përdoret vetëm me rrjetet AT&T dhe T-Mobile në SH.B.A. Telefoni vjen në ngjyrat Ari dhe argjendë në të bardhë.